V rámci organizace festivalu jsme pod záštitou Na Fráni Šrámka 5, což je zbrusu nová kulturní platforma areálu na stejnojmenné adrese (Fráni Šrámka 5, Ostrava-Mariánské Hory, 709 00). Zde se vyskytují zkušebny, dílny, ateliéry, galerie a koncertní prostory. Velkolepost projektu však zahrnuje celou budovu, ve které máme velký potenciál pro samotnou realizaci festivalu.

Tato akce i jako první ročník bude tedy mít silné zázemí a mnoho výrazných účinkujících z ČR i ze zahraničí, a tak si sám získává své publikum, avšak sháníme finanční podporu v podobě mediálních sponzorů, kteří by mohli podpořit finální realizaci projektu. Na oplátku můžeme přislíbit plnou reklamní podporu na plakátech, internetu, v inzerci a další zviditelnění sponzora, který nás podpoří. Chceme do tohoto projektu investovat spoustu kreativity a tvůrčí energie pro kulturu, společnost, Ostravskou scénu.

„Audio-video-performance festival OCHO v Ostravě na Fráni Šrámka 5. Jedná se o propojování médií umělecké, režisérské, hudební, divadelní a performativní sféry. Bude se jednat o rozličná pojetí jednotlivých umělců, kteří budou pracovat s výzvami a limity kombinace těchto médií, a navíc můžou na sebe vzájemně reagovat proto jim bude nabídnuta možnost rezidence v určité době před festivalem, aby se spolu mohli více sžít a společně utvářet tento umělecký celek. Cílem je sdružit umělce, kteří pracují s těmito nástroji a představit je širší veřejnosti. Smyslový kód OCHO & UČI vychází z propojení zraku a sluchu, smyslů, které máme všichni společné.

Avšak ne vždy nám jsou impulzy z těchto kanálů jasné (kulturní, civilizační šum), a tak nezbývá než pochybovat a neustále si tyto informace ověřovat. Jak se říká, chceme vidět na vlastní oči a slyšet na vlastní uši, i když jsme se ve jménu civilizace mnohých kvalit těchto receptorů vzdali a nejsme navyklí plně využít jejich potenciál. Navíc se dá smysly ošálit anebo zmanipulovat jejich interpretaci, a tak musíme být vždy ve střehu, improvizovat a tvořit obraz světa kolem nás.“

Více informací o akci